Başkan Hakkında

Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Osman YILDIRIM Hakkında

 

  • 2001-2018 Yılları arasında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptı.
  • 2001-2018 Yılları arasında TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı,
  • Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) Yönetim Kurulu Kurucu üyeliği,
  • Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kurucu Üyeliği, ve
  • Cumhuriyet Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

2003 yılında Türkiye’de, ilk defa katarak ve göz içi lens üretimi yapan Anadolu Tıp teknolojileri AŞ’yi Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde kurdu.

2015 yılında Ülkemiz savunma sanayiinde kullanılan ve ithal edilen optik ürünlerin, yerli ve milli olarak üretilmesi amacıyla Sivas’ta, Aselsan Hassas Optik Anonim Şirketini, özel sektör ortaklığı ile kurulmasını sağlamıştır.

Sivas’ın ilk ve tek Alışveriş Merkezini kurulmasına öncü oldu.

Sivas Sıcak Çermik Kaplıca Bölgesi’nde Sivas’ın ilk termal oteli ve devre mülk yatırımını hayata geçirdi.

Türkiye’nin en çok göç veren kentlerinin başında gelen Sivas’ta, kurduğu sanayi tesisleriyle ve yaptığı yatırımlarıyla ilklerin altında imzası olan Osman    Yıldırım’ı Ekonomist dergisi yaptığı araştırmalarda 2008, 2013, 2014 ,2015 ve 2017 yıllarında 5 kez Anadolu’nun en etkin 50 iş insanı arasında gösterdi.

2014 yılında ABD ve Dünyanın en Saygın Ekonomi yayınlarının başında gelen Forbes Dergisi Osman Yıldırım’ı ‘’ÇOBAN YILDIZI’’ olarak tanıtmıştır.

2019 yılında Ülkemizin ithal etmekte olduğu optik birimlerin ve elektro-optik cihazların yerlileştirilmesi için yatırımcı ve girişimcilerle bir araya gelerek, örnek bir kümelenme modeli oluşturulması için ‘’ Sivas Savunma Sanayii ve İleri Teknoloji Üreticileri Derneği’nin kurulmasına öncülük etti.

Copyright 2019 Sivas Savtek Derneği.